ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Působení 2. polního chirurgického týmu

v Kábulu je u konce


Od února letošního roku na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Kábulu působí polní chirurgický tým (PCHT) a právě v těchto dnech pomalu končí působení již jeho druhé rotace.

Čítať ďalej
  • 23.09. 2020
  • Armáda ČR

Prvých šesť mesiacov od nástupu

nového vedenia na Ministerstvo obrany SR


V pondelok 21. septembra uplynulo prvých šesť mesiacov od nástupu nového vedenia na Ministerstvo obrany SR. Minister obrany Jaroslav Naď už od začiatku svojho pôsobenia zdôrazňoval nevyhnutnosť stransparentnenia a otvorenia rezortu obrany tak, aby napravil jeho reputáciu po uplynulých vedeniach a zároveň prispel k všestrannému rozvoju v oblastiach, ktoré boli dlhé roky zanedbávané.

Čítať ďalej
  • 23.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany má päť nových psov,

výkup ďalších plánuje koncom októbra


Oddelenie kynológie odboru krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vojenskej polície vo Vlkanovej - Hronseku kúpilo päť nových psov pre služobné potreby rezortu obrany. Ďalší výkup psov plánuje zorganizovať už koncom októbra, tie by mali byť predovšetkým vycvičené na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok a výbušnín.

Čítať ďalej
  • 21.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Videokonference Vojenského výboru NATO

V pátek 18. září se náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata zúčastnil videokonference Vojenského výboru NATO. Tématem jednání bylo nasazení jednotek v zahraničních operacích, projednání klíčových koncepčních dokumentů včetně vesmírné operační domény (Space Operational Domain).

Čítať ďalej
  • 21.09. 2020
  • Armáda ČR
Naspäť 1 2 3 4 141 281 420 560

Knižné novinky