ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministri obrany EÚ rokovali v Bruseli

o spolupráci v rámci rôznych formátov


Minister obrany SR sa včera v Bruseli zúčastnil na viacerých rokovaniach k aktuálnym témam v oblasti obrany a bezpečnosti. Spolu s ministrami obrany členských štátov Európskej únie rokovali v rámci Rady pre zahraničné veci, Riadiaceho výboru Európskej obrannej agentúry (EDA) a tiež Satelitného strediska EÚ (SatCen).

Čítať ďalej
  • 07.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

AČR obnovuje prezenční výcvik aktivní zálohy

Náčelník Generálního štábu Armáda České republiky rozhodl o obnově prezenčního výcviku jednotek aktivní zálohy. První povolávací rozkazy vojáci aktivní zálohy obdrží už v těchto dnech tak, aby v průběhu června postupně začal jejich praktický výcvik.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • Armáda ČR

Rakúsky náčelník generálneho štábu

pricestoval na Slovensko


Na pozvanie náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Daniela Zmeka včera pricestoval na dvojdňovú návštevu Slovenskej republiky rakúsky náčelník generálneho štábu generál Robert Brieger.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Opata jmenoval nové plukovníky

a udělil čestné odznaky


Při příležitosti oslav Dne vítězství jmenoval náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata 20 důstojníků do hodnosti plukovníka. Jmenovací dekrety jim předal ve čtvrtek 6. května 2021 v prostoru Domu armády Praha. Poté udělil nejlepším vojákům, vojákyním a občanským zaměstnancům 18 čestných odznaků AČR „Za zásluhy“.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • Armáda ČR

Odborno-taktické cvičenie dopravnej roty

Za dodržiavania aktuálnych opatrení k zabráneniu šírenia ochorenia Covid-19 bolo v termíne 14. až 16. apríla 2021 vykonané odborno-taktické cvičenie (OTC) dopravnej roty. OTC bolo vykonané v priestoroch v priestoroch Posádkového cvičiska Malé Ozorovce v Posádke Trebišov a priestoroch práporu CSS.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • prCSS
Naspäť 1 2 3 4 170 338 507 675

Knižné novinky