ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Finančná pomoc rodine vojnového veterána

Odhodlanie pomôcť dokáže spájať. Dôkazom toho je aj spoločná iniciatíva Vojenskej podpornej nadácie, Únie vojnových veteránov, Základne výcviku a mobilizačného doplňovania a Strediska CIMIC a PSYOPS v Martine, zameraná na pomoc rodine zosnulého Michala Kubáňa, rotného v. v., bývalého príslušníka OS SR a vojnového veterána.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Modernizované bojové lietadlo Orao 2.0

Srbský zbrojársky priemysel už druhý rok prezentuje nelietajúcu maketu technologického demonštrátora modernizovaného bojového lietadla Orao 2.0. Modernizácia zahŕňa digitalizáciu stroja aj celú škálu nových inteligentných zbraní.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Miroslav Gyűrösi

VP převzala předsednictví NATO MNMPBAT

Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž převzal ve středu 6. prosince předsednictví řídícího výboru Mnohonárodního praporu vojenské policie NATO (NATO MNMPBAT) z rukou plk. Michala Migáta, ředitele slovenské vojenské policie, který tuto funkci zastával v uplynulém roce.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2017
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky