ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš rokoval so švédskou veľvyslankyňou

Minister obrany Peter Gajdoš prijal včera na pôde rezortu obrany švédsku veľvyslankyňu Helen Eduardsovú. Diskutovali o aktuálnych témach spolupráce v oblasti obrany, možnostiach jej prehĺbenia, modernizačných projektoch, ale aj strategických dokumentoch, ktoré slovenské ministerstvo obrany pripravilo v minulom roku.

Čítať ďalej
  • 10.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ozbrojené sily SR majú nového generála

Prezident SR Andrej Kiska, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR, včera vymenoval do prvej generálskej hodnosti doterajšieho plukovníka gšt. Slavomíra Staviarskeho a do hodnosti generálmajora povýšil brigádneho generála Ľubomíra Svobodu. Zároveň do prvej generálskej hodnosti vymenoval aj plk. v. v. Ivana Čierneho za celoživotnú prácu v prospech vojenského športu.

Čítať ďalej
  • 10.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Darování krve v novém roce

Zapojilo se pětadvacet studentů Univerzity obrany


Hromadné darování krve na Univerzitě obrany v Brně je stále populární. Ve čtvrtek 4. ledna dopoledne na odběry do Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno přišlo prvních pětadvacet studentů a stejně početná skupina dobrovolných dárců krve v uniformě se připojí koncem ledna. Následovat je budou další dvě skupiny.

Čítať ďalej
  • 09.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Generál Maxim na východe Slovenska

Včera v dopoludňajších hodinách vykonal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Milan Maxim svoju prvú kontrolu v kalendárnom roku 2018 na východe Slovenska, v posádkach Trebišov a Michalovce.

Čítať ďalej
  • 09.01. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Začatie základného vojenského výcviku v Martine

Brány Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Pozemných síl Ozbrojených Síl SR sa po prvýkrát v roku 2018 otvorili 8. januára pre 98 čakateľov prípravnej štátnej služby a 41 absolventov vysokých škôl, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik. Kasárne 4. čs. brigády Martin sa im stanú na sedem týždňov domovom. Medzi čakateľmi a kadetmi je aj 28 žien.

Čítať ďalej
  • 09.01. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky