ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Závěrečné cvičení Common Challenge 2019

Ve vojenském výcvikovém prostoruNowa Dęba (MTA Nowa Deba, Polsko) se od 6. do 17. května uskutečnilo závěrečné certifikační cvičení Common Challenge 2019, které bylo zároveň vyvrcholením výstavby a mezinárodní fáze přípravy bojového uskupení Evropské unie V4 EUBG 2019-2.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • Armáda ČR

Zkoušky masek v 60metrové hloubce

Na zkušebně potápěčské techniky vyškovského odštěpného závodu Vojenský technický ústav pozemního vojska proběhlo speciální měření parametrů potápěčských celoobličejových masek. Tyto výrobky nabízejí potápěčům velmi široký zorný úhel, vysoké pohodlí, spolehlivost a nadstandardní bezpečnost. K dodržení stanovených kritérií je velice důležitá pravidelná kontrola.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • Vojenský technický ústav

Memorandem mezi VTÚ a Akademií věd ČR

se rozšiřuje vzájemná spolupráce


V pondělí 6. května 2019 bylo mezi Akademií věd České republiky (AV ČR) a Vojenským technickým ústavem, s. p. (VTÚ) podepsáno Memorandum o spolupráci v oblasti obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • Vojenský technický ústav

Príprava na cvičenie Tobruq Legacy 2019

Príslušníci Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa intenzívne pripravujú na medzinárodné cvičenie Tobruq Legacy 2019, ktoré sa bude konať v termíne od 3. júna do 19. júna 2019 v Poľsku. Príprava personálu je kľúčovým prvkom pre zvyšovanie operačnej pripravenosti profesionálnych vojakov. Taktiež zabezpečuje kvalitnú reprezentáciu OS SR a deklarovanie schopností príslušníkov Protilietadlovej raketovej brigády pre nasadenie v medzinárodnom prostredí.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • plrb

Pravidelný výcvik aktívnych záloh sa začal

Dňa 20. mája o 8 hodine ráno sa k nástupu profesionálnych vojakov z práporu radiačnej chemickej a biologickej ochrany pripojilo aj 14 vojakov aktívnych záloh, ktorí vykonávali v minulosti vojenskú službu, či už ako profesionálni vojaci, vojaci dobrovoľnej prípravy alebo základnej vojenskej služby v Ozbrojených silách Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2019
  • prrchbo

Knižné novinky