ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezorty obrany a diplomacie už začali s prípravou

nových strategických dokumentov, na rokovanie vlády ich chcú predložiť do konca tohto roka


Ministerstvo obrany SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si dali za cieľ pripraviť nové strategické dokumenty pre oblasť bezpečnosti a obrany Slovenskej republiky do konca roka 2020. Vyplýva to zo spoločného návrhu rezortov na prípravu Bezpečnostnej stratégie SR a Obrannej stratégie SR, ktorý včer schválila vláda SR.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ministr Metnar předal profesorský dekret

Zuzaně Šinkorové z Univerzity obrany


Ministr obrany Lubomír Metnar v úterý 7. července předal jmenovací dekret profesorce plk. gšt. Zuzaně Šinkorové, vedoucí katedry radiobiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Ukončenie kurzu špecialistu v JMD Poprad

V piatok 3. júla 2020 bol v priestoroch Jednotky mobilizačného doplňovania Poprad ukončený za prítomnosti plukovníka Juraja Tůmu (ŠbSP GŠ OS SR) „Základný kurz špecialistu pre oblasť pohotovosť, bojová pohotovosť a mobilizácia K-1/5“ slávnostným vyradením úspešných frekventantov.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • ZaVaMD

Rozlúčka s veliteľom Pozemných síl OS SR

genmjr. Jindřichom Jochom


V priestoroch Veliteľstva Pozemných síl Ozbrojených síl SR v Trenčíne sa v utorok 7. júla uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti rozlúčky s genmjr. Jindřichom Jochom, ktorý po 38 rokoch v službe vlasti ukončil profesionálnu kariéru v Ozbrojených silách SR.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostný akt odovzdania funkcie veliteľa

Poddôstojníckej akadémie


Dňa 3. júla 2020 sa v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine pri príležitosti ukončenia vojenskej kariéry štábneho nadrotmajstra Richarda Fabriciusa uskutočnil slávnostný akt odovzdania funkcie veliteľa Poddôstojníckej akadémie.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • ZaVaMD

Knižné novinky