ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenskí policajti „ovládli“ Jakub Koloseum

Posledný augustový týždeň príslušníci oddelenia krízového manažmentu Vojenskej polície využívali na svoju prípravu výcvikové zariadenia Centra výcviku Lešť. Okrem iného aj vrtuľníkový a výsadkový trenažér Jakub Koloseum.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2020
  • Vojenská polícia

Vykonanie odborného taktického cvičenia

roty logistickej podpory


V priestoroch Centra výcviku Lešť príslušníci roty logistickej podpory 13. mechanizovanej prápornej skupiny, ktorej príprava je v zodpovednosti Práporu logistiky Topoľčany, absolvovali v dňoch 19. až 20. augusta 2020 odborné taktické cvičenie (ďalej len „OTC“).

Čítať ďalej
  • 27.08. 2020
  • prlogTO

Činnost VTÚ pro ozbrojené síly

a bezpečnostní sbory


Za pár dnů tomu bude osm roků, co byla Ministerstvem obrany České republiky vydána Vojenskému technickému ústavu, s. p. zakládací listina. Následně, a to od 1. ledna 2013, přešly na státní podnik VTÚ úkoly a činnosti, které tehdy zabezpečovaly LOM Praha a VOP CZ ve svých odštěpných závodech v Praze-Kbelích, Vyškově a Slavičíně.

Čítať ďalej
  • 26.08. 2020
  • Vojenský technický ústav

Minister obrany Jaroslav Naď odcestoval

na oficiálnu návštevu Čiernej Hory


Minister obrany SR Jaroslav Naď včera v rámci prvej oficiálnej návštevy Čiernej Hory rokoval s jej najvyššími predstaviteľmi. Počas pracovného programu diskutoval s prezidentom Milom Djukanovičom, s predsedom vlády Duškom Markovićom, a tiež so svojím rezortným partnerom čiernohorským ministrom obrany Predragom Boškovićom.

Čítať ďalej
  • 25.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky