ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Generál Opata se zúčastnil jednání

NGŠ armád V4 a Ukrajiny


Ve dnech 12. až 14. října 2021 se náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata zúčastnil jednání náčelníků generálních štábů armád V4 a Ukrajiny v maďarské Balatonakarattye. Hlavní témata jednání vycházela z priorit maďarského předsednictví a byla zaměřena na přípravu bojového uskupení V4 EU BG 2023, společná cvičení, vzdělávání a obrannou spolupráci v oblastech plánování a kybernetické ochrany.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2021
  • Armáda ČR

MO SR chce vrátiť povyšovaniu vojakov

v zálohe morálny a odborný rozmer


Povyšovanie vojakov v zálohe by sa malo onedlho definitívne zmeniť. Ministerstvo obrany chce novelou zákona zabrániť tomu, aby boli vojenské hodnosti zneužívané na vďaku verejným funkcionárom. Návrh novely zákona dnes odsúhlasil Ústavnoprávny výbor NR SR. S jej účinnosťou sa v rámci legislatívneho procesu počíta od 1. decembra 2021.

Čítať ďalej
  • 14.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Privítanie nových príslušníkov

Čestnej stráže prezidenta SR


Dňa 11. októbra veliteľ Čestnej stráže prezidenta SR plukovník Branislav Vavrinec privítal v Sieni cti a slávy nových príslušníkov ČS PSR, ktorí k nám prišli z prípravnej štátnej služby.

Čítať ďalej
  • 14.10. 2021
  • Čestná stráž prezidenta SR

Minister Naď sa zúčastnil na otvorení

výstavy inovatívnych technológií v oblasti EOD


V priestoroch bratislavského výstaviska sa dnes začal 6. ročník odborného podujatia „NATO EOD Demonstrations and Trials“, ktoré sa zameriava na prezentáciu spôsobilostí v oblasti EOD (likvidácia výbušných prostriedkov).

Čítať ďalej
  • 13.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Společnost ČEPS ocenila vojáky

za přínos při zajištění přenosové soustavy


Za přínos při ochraně národní kritické infrastruktury ocenila společnost ČEPS (Česká energetická přenosová soustava) v úterý 12. října 2021 v Míčovně Pražského hradu pracovníky orgánů veřejné správy, samosprávy, příslušníky Armády ČR a složek integrovaného záchranného systému.

Čítať ďalej
  • 13.10. 2021
  • Armáda ČR

Knižné novinky