ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Víkend se skupinou COMMANDOS

Devatenáct středoškoláků a z toho šest děvčat z různých koutů České republiky se od pátku 15. října do soboty 16. října 2021 zúčastnilo aktivity pro žáky středních škol - víkend se skupinou COMMANDOS v okolí brněnské přehrady. Nad realizací jednotlivých činností programu a bezpečností bděla část studentů-členů výběrové skupiny COMMANDOS a vzhledem k účasti dívek i jedna studentka.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2021
  • Univerzita obrany

Generál Opata ocenil vojáky za zásah

při záchraně lidského života


Ve čtvrtek 21. října 2021 zavítal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata k 15. ženijnímu pluku do Bechyně, aby se seznámil s průběhem kurzu násilných vstupů do objektů, takzvaným breachingem.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2021
  • Armáda ČR

Sústredený výcvik prieskumných jednotiek

a spravodajských skupín 1. mb Topoľčany


Vo vojenskom výcvikovom priestore Turecký Vrch sa v termíne od 18. do 22. októbra uskutočnil sústredený výcvik prieskumných čiat a spravodajských skupín mechanizovaných práporov 1. mechanizovanej brigády.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2021
  • 1. mb

Umělá inteligence a hluboké strojové učení

mění svět kybernetických útoků


Minulý týden se v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT uskutečnil odborný interaktivní workshop zaměřený na taktiky a techniky nové generace kybernetických útoků využívajících automatizované nástroje a hluboké strojové učení. Workshop uspořádal odbor bezpečnosti Ministerstva obrany ve spolupráci s odborníky společností APPSEC a Fidelis Cybersecurity.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Študenti môžu opäť súťažiť

v tvorivom písaní na vojenskú tému


Minister obrany SR Jaroslav Naď a rezortný mesačník Obrana vyhlásili 17. ročník literárnej súťaže pre študentov. Žiaci stredných a poslucháči vysokých škôl sa môžu zapojiť do 21. novembra 2021 prácami v žánroch poviedka a úvaha v slovenskom jazyku. Tohtoročnou témou je Vojenská prísaha.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky