Vedenie rezortu obrany skontrolovalo v Martine

výsledky investícií do zlepšovania podmienok profesionálnych vojakov


Šéf rezortu obrany navštívil vojakov sídliacich v Martine. Počas rozhovorov sa zaujímal najmä o zmeny, ktoré sa podarili počas uplynulého obdobia v rámci investícií rezortu do infraštruktúry a zlepšovania podmienok príslušníkov Ozbrojených síl SR.

„Aj v martinských útvaroch sa podarilo posunúť veci k lepšiemu, čo oceňujú najmä samotní vojaci. Aj po viac ako roku vo funkcii ma však, žiaľ, stále dokáže prekvapiť realita, v ktorej musia naši vojaci po celom Slovensku fungovať. Ide o pozostatky naozaj dlhodobého zanedbávania infraštruktúry, ktoré sa snažíme odstraňovať - postupne od tých najurgentnejších,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Zároveň doplnil, že snahou rezortu obrany je vyčleňovať investície efektívne do každej z oblastí, ktoré to potrebujú. „Aj napriek tomu, že na verejnosti rezonuje najmä modernizácia a nákupy techniky, naozaj intenzívne pracujeme na zlepšení podmienok vojakov vo všetkých smeroch súčasne,“ dodal.

Martinskí vojaci informovali ministra obrany o postupnom návrate k plneniu štandardných úloh a k výcvikovým aktivitám v rámci zlepšujúcej sa pandemickej situácie, ako aj o opatreniach zavedených na zamedzenie šírenia prípadného výskytu ochorenia Covid-19 v útvaroch. Minister bližšie zisťoval aktuálne potreby vojakov a tiež ich plány na blízku budúcnosť v rámci plnenia úloh a rozvoja spôsobilostí.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Súvisiace články:
Návšteva ministra obrany v Kasárňach SNP Martin
Návšteva ministra obrany SR v posádke Martin

Knižné novinky