MO SR upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 3. do 9. mája 2021 je cez územie SR plánovaných dvadsaťštyri cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V období od 3. do 9. mája 2021 sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR v rámci Slovenska na trasách Martin – Trebišov a späť, Martin – Michalovce a späť, Zvolen – Prešov, Hlohovec – Trebišov, Sliač – Trebišov, Sereď – Trenčín, Rožňava – Zemianske Kostoľany, Michalovce – Kamenica nad Cirochou a späť, Trenčín – Sereď, Prešov – Moldava nad Bodvou, Trebišov – Kamenica nad Cirochou a späť, Moldava nad Bodvou – Zvolen, v rámci Kamenice nad Cirochou, Moldava nad Bodvou – Trebišov, Kamenica nad Cirochou – Sliač, Kamenica nad Cirochou – Hlohovec, Nováky – Prešov, Nováky – Ruskov, Zemianske Kostoľany – Poprad a späť, Trenčín – Nováky, Zemianske Kostoľany – Sereď a späť. V priebehu budúceho týždňa sa uskutočnia tiež železničné presuny OS SR, a to na trasách Trebišov – Kamenica nad Cirochou, Nováky – Prievidza a Sklené – Prievidza.

Text a foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Knižné novinky