Dobrovoľné testovanie využilo 110 609 ľudí,

pozitívne testy malo 2501 z nich


Dobrovoľné a bezplatné testovanie v rámci 4. kola operácie Spoločná zodpovednosť využilo počas uplynulého víkendu celkovo 110 609 obyvateľov. Pozitívne testy malo 2501 z nich. Priemerná pozitivita tak predstavuje 2,26 %.

Z porovnania výsledkov 458 aktuálne testovaných miest a obcí vyplýva, že oproti celoplošnému testovaniu z 31. 10. – 1. 11. 2020 došlo k miernemu nárastu pozitivity. Porovnávané boli pritom vždy iba dáta z konkrétnych 458 miest a obcí, ktoré boli testované uplynulý víkend. V rámci celoplošného testovania 31. 10. – 1. 11. 2020 sa na testovaní v týchto mestách a obciach zúčastnilo celkovo 362 666 osôb, pričom pozitivita predstavovala 2,05 %. Účasť v aktuálnom pretestovaní teda predstavuje 30,49 % z počtu otestovaných v rámci týchto istých obcí počas celoslovenského testovania.

„Veľmi si cením prístup všetkých tých 110 609 ľudí, ktorí dokázali, že otázka zdravia a zodpovednosti nielen voči sebe ale aj ostatným im nie je ľahostajná. V súčasnej situácii potrebujeme presne takýto zodpovedný prístup, pretože Slovensku môžeme pomôcť iba ak budeme skutočne všetci ťahať za jeden povraz,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď s tým, že ďalší postup, forma a podmienky testovania budú predmetom rokovania Ústredného krízového štábu a vlády SR.

Šéf rezortu obrany zároveň poďakoval všetkým, ktorí sa na testovaní počas uplynulého víkendu podieľali. Vyzdvihol, že vďaka skvele zvládnutej organizácii prebiehalo testovanie celý víkend plynulo a bez akýchkoľvek závažných problémov.

Ako uviedol náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko, úloha bola zo strany Ozbrojených síl SR splnená, pričom profesionálni vojaci už v týchto chvíľach zabezpečujú dodanie hárkov s výsledkami testovania do jednotlivých regionálnych úradov verejného zdravotníctva a sú opäť pripravení aj na pomoc s digitalizáciou týchto dát.

Text a ilustračné foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Súvisiace články:
Rezort obrany sprístupnil podrobné výsledky miest a obcí z uplynulého testovania, k dispozícii je aj porovnanie ich výsledkov s predchádzajúcimi kolami
Testovanie pokračuje druhým dňom, do 12. hodiny sa otestovalo 14 529 ľudí, percento pozitívnych je vyššie ako v sobotu

Minister obrany J. Naď poďakoval všetkým, ktorí sa prišli dať testovať, k 12. hodine to bolo 31 548 ľudí
Začala sa štvrtá fáza operácie Spoločná zodpovednosť, obyvatelia sa môžu dať dobrovoľne a zadarmo otestovať na 537 odberových miestach

Knižné novinky