Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 23. do 29. novembra 2020 je cez územie SR plánovaných päť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presun amerických a poľských vojakov.

Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

V období od 23. do 29. novembra 2020 sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Prešov - Trebišov a späť, Sliač - Martin, Trebišov - Kamenica na Cirochou a späť, Trebišov - Veľké Ozorovce a späť, Hlohovec - Moldava nad Bodvou a späť, Veľké Ozorovce - Kamenica nad Cirochou a späť, Hlohovec - Nemecká, CV Lešť - Nitra, Nitra - Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany - Rožňava a späť, Zemianske Kostoľany - Žilina a späť, Zemianske Kostoľany - Martin a späť, Sliač - Zemianske Kostoľany a späť a tiež na trase Nitra - Veľké Zálužie a späť. Plánované sú tiež železničné presuny techniky OS SR na trasách Vlkanová - Zemianske Kostoľany a Trenčianska Teplá - Michalovce.

Text a ilustračné foto: Ministerstvo obrany SR – KOd /r

Knižné novinky