IDEF 2017

Usporiadatelia aj účastníci výstavy IDEF v tureckom Istanbule si môžu zapísať do svojich kalendárov ďalší úspešný ročník tohto čoraz známejšieho euroázijského podujatia.

Výstava IDEF, ktorej už 13. ročník pripadol na dni 9. – 12. mája tohto roku, sa uskutočnila v priestoroch rozsiahleho výstavného a kongresového centra TÜYAP v mestskej časti Büyükçekmece. Usporiadateľom výstavy bol minister národnej obrany Tureckej republiky pod záštitou prezidenta Tureckej republiky a pod vedením Nadácie tureckých ozbrojených síl. Samotným organizátorom podujatia bolo už spomínané výstavné a kongresové centrum TÜYAP. Podľa tlačovej správy organizačného výboru sa na výstave IDEF 2017 zúčastnilo celkovo 818 vystavovateľov a počas štyroch výstavných dní ju navštívilo 135 delegácií zo 74 krajín sveta.

Organizátori očakávali medzi delegáciami dvoch prezidentov, 30 ministrov, šesť náčelníkov generálnych štábov, 16 zástupcov ministrov, piatich zástupcov náčelníkov generálnych štábov, desať veliteľov síl a 15 tajomníkov, ako aj veľké množstvo civilných i vojenských predstaviteľov akvizičných úradov.

Text a foto: Miroslav Gyűrösi

Viac sa dočítate v časopise ATM č. 6/2017, ktorý vyšiel 2. 6. 2017.

Obsah ATM 6/2017 nájdete - TU.

Knižné novinky