Boj proti COVID-19

Príslušníci práporu podpory velenia pokračovali aj v mesiaci apríl v plnení úloh v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19. Činnosť vojakov bola zameraná na podporu policajného zboru, v spolupráci s ktorým plnili úlohy na hraničných priechodoch Drietoma a Lysá pod Makytou celkovým počtom 144 PrV a taktiež ako výpomoc pri hliadkovaní v obvodoch Trenčín – Kvetná, Trenčianske Teplice a Považská Bystrica s celkovým nasadeným počtom 250 PrV.

Ďalej sa profesionálni vojaci práporu podieľali na plnení úloh, ktorými podporovali úsilie iných zložiek OS SR v boji s touto pandémiou. Prevzatie, distribúcia a vydávanie ochranných pomôcok a dezinfekcií pre útvary OS SR, aj tieto úlohy plnili naši vojaci. Nemenej dôležitú úlohu plnili dvaja profesionálni vojaci vyškolení a následne vyčlenení pre plnenie asistenčných úloh v nemocničných oddeleniach v ÚVN Ružomberok vo funkcii sanitár. Pre podporu odberu krvných vzoriek a zabezpečení rozvozu na laboratórne vyšetrenia bol vyčlenený jeden profesionálny vojak v posádke Rožňava.

Plnením nielen týchto úloh profesionálni vojaci dokazujú, že sú neustále pripravení pomáhať občanom Slovenskej republiky v tejto neľahkej situácii.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: npor. Mgr. Ľuboš Detko /r
Foto: čat. Matej Bábics, čat. Ladislav Uher, Prápor podpory velenia Pozemných síl OS SR Trenčín

Knižné novinky