MENU

Staroboleslavská posádka se stala

na tři dny centrem královské hry

Šachy neboli šach (z perského šáh, panovník) jsou desková hra pro dva hráče, v dnešní soutěžní podobě zároveň považovaná i za odvětví sportu. A právě v tomto sportovním odvětví změřili již posedmé své síly hráči během Přeboru rezortu Ministerstva obrany, jehož centrem se ve dnech 4. až 6. listopadu 2019 stala posádka Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Novinkou letošního ročníku byly dvě soutěžní kategorie – šach a bleskový šach.

Role organizátora se ujal 26. pluk velení, řízení a průzkumu, hlavním rozhodčím byl opět držitel mezinárodního certifikátu šachového rozhodčího pan Miloslav Partl. O medailové pozice přijelo letos bojovat celkem 23 soutěžících – účastníci z řad profesionálů a občanských zaměstnanců Armády České republiky, vojáci v záloze i členové Československé obce legionářské. Poprvé se soutěžního klání zúčastnili i příslušníci aktivní zálohy.

Na slavnostní vyhlášení výsledků přijal pozvání major Radek Veselý ze Sekce rozvoje sil MO, která šachový turnaj pořádala.

Nejlépe si v kategorii bleskového šachu vedl kapitán Jindřich Janíček (Stará Boleslav), druhé místo obsadil desátník Richard Funiok (Brno), na bronzové příčce se umístil praporčík Petr Františ (Vyškov).

Vítězem kategorie šachu se stal příslušník aktivní zálohy nadporučík Ondřej Sýkora (Liberec), na druhém místě se opět umístil desátník Richard Funiok, bronzovou medaili si odnesl major v záloze Pavel Postupa (Lysá nad Labem).

Na další snímky se můžete podívat – ZDE.

Text a foto: kpt. Lucie Machorková, 26. pluku velení, řízení a průzkumu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav