Detský tábor v Protilietadlovej raketovej brigáde

Prvý prázdninový týždeň od 1. do 4. júla 2019 si šesť príslušníkov Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre vyskúšalo úlohu inštruktorov v dennom detskom tábore.

Protilietadlová raketová brigáda zorganizovala prvý ročník detského tábora pre deti profesionálnych vojakov a zamestnancov brigády. Inštruktori pripravili deťom zaujímavý program. Deti si vyskúšali svoju šikovnosť vo workshopoch (keramický, fyzikálny), navštívili Vojenské historické múzeum v Piešťanoch a Ranč pod Babicou v Bojnej. Streda sa niesla vo vojenskom duchu – deťom bola predvedená vojenská výzbroj a výstroj, vyskúšali si poskytovanie prvej pomoci pod dozorom vojenských zdravotníkov a svoju zdatnosť v rôznych športových disciplínach. Posledný deň absolvovali cestu turistickým vláčikom po Nitre a precvičili si pravidlá cestnej premávky na dopravnom ihrisku.

Na záver veliteľ brigády plk. Jozef Paňko deťom udelil medaile za úspešné zvládnutie všetkých disciplín. Tábora sa zúčastnilo 37 detí a mal veľký úspech. Preto sa všetci spolu s deťmi tešíme na ďalší ročník.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text a foto: Protilietadlová raketová brigáda Nitra, Ozbrojené sily SR /r

Knižné novinky