Saab podpísal s vládou USA rámcovú dohodu

o systéme AT4 a munícii pre Carl-Gustaf


Spoločnosť Saab a americká vláda podpísali niekoľkoročnú rámcovú dohodu, ktorá umožní americkej armáde, námorníctvu a špeciálnym jednotkám počas piatich rokov zadávať objednávky v hodnote až 445 miliónov dolárov.

Vďaka tejto nedávno podpísanej rámcovej dohode bude zákazník môcť zadávať objednávky na jednorazové zbraňové systémy AT4 a muníciu do bezzáklzových zbraní Carl-Gustaf®. Pri podpise dohody sa oznámila prvá objednávka v hodnote 83 miliónov dolárov.

„Táto rámcová dohoda naďalej posilňuje naše partnerstvo s americkými ozbrojenými silami, ktoré využívajú naše pozemné bojové systémy desiatky rokov. Tieto pokračujúce investície vnímame ako jasný dôkaz toho, že si zákazník cení flexibilitu a účinnosť našich systémov,“ hovorí Görgen Johansson, riaditeľ divízie Dynamics spoločnosti Saab.

Objednávka bola zadaná v druhom štvrťroku roka 2019.

Tak AT4, ako aj systém Carl-Gustaf (v Amerike označovaný ako MAAWS) sa v USA používajú dlhodobo. Od roku 1987 dodal Saab americkým ozbrojeným silám viac ako 600 000 zbraňových systémov AT4, a to tak priamo, ako aj prostredníctvom licencie. Systém Carl-Gustaf je v Amerike zavedený od roku 2013. V roku 2018 prišlo oznámenie, že americká armáda nakúpi najnovšiu verziu tohto systému – Carl-Gustaf M4 (v Amerike označovaný ako M3E1).

Text a foto: Saab

Knižné novinky