Železný desiatnik 2019

Víťazom 14. ročníka súťaže Železný muž, ktorá sa konala 27. júna v Centre výcviku Lešť, sa stal desiatnik T. z práporu ISTAR Prešov, na druhom a treťom mieste skončili príslušníci Policajného zboru SR.

„Spolu 22 vojakov Ozbrojených síl SR a príslušníkov policajného zboru súťažilo v desiatich disciplínach a som rád, že oproti vlaňajšku sa ich počet presne zdvojnásobil. Navyše, po niekoľkoročnej prestávke opäť zvíťazil vojak,“ s úsmevom zhodnotil riaditeľ CV Lešť Anton Maštalský.

K najťažším disciplínam patrilo ťahanie nákladiaku Aktis, beh so 60 kg bremenom v rukách a so 100 kg krosnami na chrbte či zdolanie prekážkovej dráhy CIZMA. „Padol aj rekord v zhyboch na hrazde – až 50 opakovaní, no zrejme najzaujímavejšou disciplínou bola tá posledná,“ konštatoval čatár Lukáš Filka z CV Lešť, hlavný rozhodca súťaže. Ozrejmil: „Bol to skok z troch metrov do vody z vrtuľníkového trenažéra Jakub Koloseum, plávanie 80 metrov v jazere v kanadách a v poľnej uniforme, pričom disciplína sa končila vyšplhaním sa späť z vody do vrtuľníka po lanovom rebríku.“

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: Pavol Vitko – Ministerstvo obrany SR /r
Foto: autor a por. Kristína Bučíková – CV Lešť

Knižné novinky