Zástupca náčelníka gšt OS SR navštívil

Veliteľstvo posádky Bratislava


Zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky – náčelník štábu generálmajor Peter Babiar poctil svojou návštevou v stredu 25. mája Veliteľstvo posádky Bratislava (VePBA).

V areáli Duklianskych kasární ho privítal veliteľ VePBA plukovník Miloslav Arnold. Počas brífingu veliteľ Veliteľstva posádky oboznámil generálmajora Petra Babiara so štruktúrou, úlohami a poslaním útvaru. Po brífingu, na ktorom boli prítomní aj hlavní funkcionári útvaru, generálmajor Peter Babiar navštívil súčasti Veliteľstva posádky Bratislava - Čestnú stráž OS SR dislokovanú v kasárňach Vajnory, kde si prešiel priestory Čestnej stráže OS SR a skontroloval rekonštrukciu veliteľskej budovy a nástupiska, ktorá prebieha po 36 rokoch.

Na záver návštevy generálmajor Peter Babiar navštívil Vojenskú hudbu OS SR a Posádkový klub na Dulovom námestí. Príslušníci orchestra v pôsobivom vystúpení odohrali pre vzácneho hosťa krátky koncert. Pod dirigentskou taktovkou kapitána Jozefa Hepnera odzneli skladby Slovanský tanec č.1 od Antonína Dvořáka z minulého storočia, Večierka v úprave pre dychový orchester, pieseň Quantanamera - sólo na trúbku hral rotný Samuel Šimek a hudba k filmu Bratstvo neohrozených (Band of Brothers) zavŕšila hudobnú produkciu.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: nrtm. Mgr. Štefan Gazdagh, Veliteľstvo posádky Bratislava, Ozbrojené sily SR /red
Foto: npor. Mgr. Zuzana Lančaričová, rtm. Michal Holbík, Marian Holík, VePBA

Knižné novinky