Návšteva vojenského diplomatického zboru

V dňoch od 13. októbra do 15. októbra 2021 navštívil posádku Prešov zahraničný vojenský diplomatický zbor z 20 rôznych krajín, ktorý sprevádzal zástupca veliteľa 2. mechanizovanej brigády plukovník Ondrej Vaško.

Pre vzácnu návštevu bol pripravený program vo vojenskom výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou, na ktorý boli prevezení troma vrtuľníkmi UH-60 z Prešova. Počas programu bola odprezentovaná história, súčasnosť a vízia 2. mechanizovanej brigády Prešov a samohybného delostreleckého oddielu Michalovce. Boli prevezení na bojovej technike BVP-1 a na záver si vyskúšali streľbu z ručných zbraní typu CZ 805 Bren A1, AW-50 a Pi CZ P-09. Program bol zakončený ukážkou ostrých strelieb a riadenia delostreleckej paľby vozidlami Zuzana 2 príslušníkmi samohybného delostreleckého oddielu, ktorí mali tieto ukážky aj v rámci intenzívneho výcviku pred rotáciou do predsunutej prítomnosti eFP v Lotyšsku.

Podľa vyjadrenia účastníkov, program prekročil ich očakávania a s organizáciou boli spokojní. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa na návšteve vojenského diplomatického zboru podieľali.

Ďalšie snímky si môžete pozrieť – TU.

Text: por. Andrea Kažimirská
Foto: 21. mechanizovaný prápor Trebišov, Ozbrojené sily SR

Súvisiaci článok:
Diplomatický zbor v prešovskom krídle

Knižné novinky