ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Naď: Celoplošné testovanie obyvateľstva

je jedinou alternatívou lockdownu


Jedinou alternatívou voči pripravovanému celoplošnému testovaniu obyvateľstva je podľa šéfa rezortu obrany úplný lockdown krajiny. V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku to dnes po rokovaní vlády uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Opata jednal s rakouským protějškem

V úterý 20. října jednal v rakouském Zwettlu náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata se svým protějškem náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska generálem Robertem Briegerem. Během příhraničního setkání generálové hovořili o prohloubení vojenské spolupráce obou zemí a rozvoji obranných schopností.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Armáda ČR

Chemický pozorovatel musí umět v rukavicích

ovládat přístroje i poradit vševojskovému veliteli


Dokáže ovládat přístroje radiačního a chemického průzkumu, ochrannou masku si správně nasadí i o půlnoci a především je poradním orgánem velitele v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení. To je chemický pozorovatel.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Armáda ČR

Štátny tajomník M. Majer diskutoval

s britským veľvyslancom N. Bakerom


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer prijal včera na pôde rezortu obrany mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigela Bakera.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR
Naspäť 1 2 3 4 145 289 433 577

Knižné novinky