ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Spolupráca Američanov a trebišovských špeciálov

Sily pre špeciálne operácie v uplynulých dňoch prijali návštevu partnerov zo Spojených štátov amerických. V dňoch 13. až 15. júla navštívili Žilinu, Trenčín a Trebišov štábni nadrotmajstri Charles W. Gregory Jr., veliaci poddôstojník U. S. Army Southern European Task Force – Africa a Christopher D. Clapin, veliaci poddôstojník 173rd Airborne Brigade.

Čítať ďalej
  • 26.07. 2021
  • VeSŠO

Generál Opata ocenil vojáka

za zásah při záchraně lidského života


V pondělí 26. července ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata mincí za profesionální zásah při záchraně lidského života rotmistra Štefana Benedeka.

Čítať ďalej
  • 26.07. 2021
  • Armáda ČR

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 26. júla do 1. augusta 2021 je cez územie SR plánovaných desať cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v súvislosti s prepravou materiálu a účasťou na medzinárodných cvičeniach.

Čítať ďalej
  • 26.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenskí a českí kadeti v Centre výcviku Lešť

V priestoroch Centra výcviku Lešť po ročnej prestávke zavinenej Covid-19 znova prebieha sústredený poľný výcvik kadetov prvého a druhého ročníka Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika Liptovský Mikuláš.

Čítať ďalej
  • 23.07. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Student FVL v Rumunsku

na kurzech pro průzkumníky


V první polovině července 2021 se student Fakulty vojenského leadershipu četař David Pech zúčastnil v Rumunsku dvou kurzů určených pro příslušníky specializace vojenský průzkum. Kurzy "Survival course" (5. až 9. července) a "Reconnaissance course" (12. až 16. července) uspořádala Akademie pozemních sil v Sibiu.

Čítať ďalej
  • 23.07. 2021
  • Univerzita obrany
Naspäť 1 2 3 4 181 362 542 722

Knižné novinky