ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na policejní akademii budou přednášet

kriminalističtí odborníci Vojenské policie


Rektor Policejní akademie České republiky v Praze, plukovník ve výslužbě David Dlouhý, navštívil Oddělení kriminalistické techniky a expertiz Vojenské policie (OKTE VP), kde zároveň jednal s náčelníkem Vojenské policie plukovníkem Miroslavem Murčekem o možnosti pedagogického působení kriminalistických expertů VP na akademické půdě.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Vojenská linka psychologické pomoci

se osvědčila a bude pokračovat


Od 1. července poskytují armádní psychologové odbornou podporu a poradenství vojákům i zaměstnancům resortu obrany, jejich rodinným příslušníkům, válečným veteránům, jejich rodinám a koordinátorům, ale také široké veřejnosti na nově zřízené telefonní lince.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Rezorty obrany a diplomacie už začali s prípravou

nových strategických dokumentov, na rokovanie vlády ich chcú predložiť do konca tohto roka


Ministerstvo obrany SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si dali za cieľ pripraviť nové strategické dokumenty pre oblasť bezpečnosti a obrany Slovenskej republiky do konca roka 2020. Vyplýva to zo spoločného návrhu rezortov na prípravu Bezpečnostnej stratégie SR a Obrannej stratégie SR, ktorý včer schválila vláda SR.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ministr Metnar předal profesorský dekret

Zuzaně Šinkorové z Univerzity obrany


Ministr obrany Lubomír Metnar v úterý 7. července předal jmenovací dekret profesorce plk. gšt. Zuzaně Šinkorové, vedoucí katedry radiobiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Čítať ďalej
  • 09.07. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR
Naspäť 1 2 3 4 131 261 390 520

Knižné novinky