ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vláda SR prijala zásadné rozhodnutie

pre budúcnosť Ozbrojených síl SR


Vláda SR na dnešnom rokovaní schválila návrh Ministerstva obrany SR na obstaranie 152 kusov pásových obrnených vozidiel CV90 Mk IV s 35 mm kanónom prostredníctvom medzivládneho kontraktu so Švédskym kráľovstvom.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Tatra Trucks a její partneři představovali

hasičské speciály na veletrhu Interschutz 2022


Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru konal veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu měla svůj stánek i kopřivnická společnost Tatra Trucks, která je tradičním výrobcem automobilů a podvozků určených pro hasiče a záchranáře.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • Tatra Trucks

Deň Ozbrojených síl SR v obci Čeľadice

Dňa 22. júna 2022 sa uskutočnilo podujatie na základnej škole v obci Čeľadice. Organizátormi akcie boli riaditeľka miestnej základnej školy s materskou školou, pani PaedDr. Jozefína Pindešová a plk. v. v. Miroslav Minár, známy vojenský žurnalista, ktorý zároveň celé podujatie moderoval.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • VHÚ Bratislava

Kurz útočného boje – Komando

má 14 čerstvých absolventů


Dvanáct profesionálů 43. výsadkového pluku Chrudim a 2 studenti Univerzity obrany Brno. To jsou ti, kterým se podařilo projít všemi úskalími a kritérii pro absolvování jednoho z nejnáročnějších kurzů Armády České republiky, přibližujícího se podmínkách reálného boje.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • VeV-VA
Naspäť 1 2 3 4 232 464 695 926

Knižné novinky