ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prioritou AČR jsou projekty okamžitého dopadu

V pondělí 18. června se na Generálním štábu na Vítězném náměstí uskutečnilo setkání náčelníka GŠ AČR generálporučíka Aleše Opaty a dalších funkcionářů z generálního štábu, pozemních a vzdušných sil se zástupci sdělovacích prostředků nazvané Víme, co chceme a co potřebujeme k zajištění obrany naší země.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • Armáda ČR

Strakoničtí protiletadlovci pilovali taktiku

v Doupovských horách


Na nácvik aktivace úkolového uskupení pozemní protivzdušné obrany ze začátku června navázalo minulý týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku operačně taktické cvičení. Vojáci během něj nacvičovali, jak postupovat po příjezdu do prostoru operace. Zaměřili se zejména na to, aby veškerá činnost probíhala v souladu se standardními operačními postupy.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • 25. plrp

Operation Steel Rain 2018

V Centre výcviku Lešť sa v termíne od 8. do 15. júna uskutočnili bojové školské streľby (BŠS) mínometných jednotiek 1. mechanizovanej brigády nazvané „Operation Steel Rain 18“ pod vedením zástupcu veliteľa raketometného oddielu majora Jána Hrica.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • rmo

Opravári úspešne plnia úlohy aj v Iraku

Za prítomnosti predstaviteľov NATO a koaličných jednotiek sa uskutočnil 22. mája 2018 v kempe Taji v Iraku, v odbornej škole pre mechanikov a elektromechanikov, slávnostný ceremoniál pri príležitosti ukončenia kurzu opráv postsovietskej techniky – tanku T-72 a bojového vozidla pechoty BVP-1.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2018
  • bbz
Naspäť 1 2 3 4 39 77 115 153

Knižné novinky