ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenskú prísahu zložilo v Martine

takmer 200 nových profesionálov


Slávnostnou vojenskou prísahou dnes v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo sedemtýždňový základný vojenský výcvik 194 čakateľov prípravnej štátnej služby, z toho 55 žien. K zloženiu najväčšieho morálneho sľubu profesionálnych vojakov im prišili zablahoželať štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer a zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR genpor. Ľubomír Svoboda.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Nová technika pro vojenské útvary

Tento týden bylo ve Štěpánově opravdu živo. Od 17. května do 19. května 2022 předávali kolovou techniku například pro 13. dělostřelecký pluk „Jaselský“ Jince nebo pro 15. ženijní pluk Bechyně. Jednalo se o nové lehké obrněné vozidlo-průzkumné (LOV Pz) nebo Toytotu Hilux.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Agentura logistiky

Intenzívny výcvik pred vyslaním

do operácie efP v Lotyšsku


Intenzívny výcvik pred vyslaním do operácie efP v Lotyšsku Príslušníci 21.samohybného delostreleckého oddielu Michalovce 2.mechanizovanej brigády PS OS SR pod vedením svojho veliteľa pplk. Mareka Uchaľa a v súčinnosti s príslušníkom GŠ OS SR plk. Romanom Bobaľom, vykonali v dňoch 9. až 20.mája 2022 v priestoroch VVP Valaškovce odborný výcvik pred vyslaním do operácie efP v Lotyšsku.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Úspešné nasadenie IRF roty v Bosne a Hercegovine

V stredu 4. mája 2022 sa v Trebišove uskutočnil slávnostný nástup trebišovskej roty IRF (Immediate Response Force) 52. výsadkového práporu (52. vpr) po návrate z nasadenia v operácii EUFOR Althea v Bosne a Hercegovine. Jednotka rezervných síl IRF rota pre operáciu EUFOR Althea bola aktivovaná v stredu 23. februára 2022. Po vycestovaní plnila operačné úlohy pod velením mnohonárodného práporu v počte 118 profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • 52. vpr

Jednání Vojenského výboru Evropské unie

a Vojenského výboru NATO


Ve dnech 17. až 19. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru Evropské unie a následně Vojenského výboru NATO. Hlavními tématy setkání na úrovni EU bylo projednání politicko-strategického dokumentu EU, zapojení jednotek do zahraničních operací EU a spolupráce EU a NATO. Na úrovni NATO se jednalo o bezpečnostní situaci na východě Evropy, implementace strategických dokumentů a posilování vojenských schopností.

Čítať ďalej
  • 20.05. 2022
  • Armáda ČR
Naspäť 1 2 3 4 223 444 666 887

Knižné novinky