ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik deklarovanej jednotky EOD

V dňoch 22. až 26. februára 2021 sa uskutočnil výcvik deklarovanej jednotky EOD CS2017 v hĺbkovom vyhľadávaní nevybuchnutej munície. Pod velením por. Ing. Jozefa Mráza sa výcviku zúčastnili príslušníci deklarovanej EOD čaty z NC EOD a RCHBO a pyrotechnici vzdušných síl.

Čítať ďalej
  • 05.03. 2021
  • EOD a RCHBO

INFO deň: Účastníci online konferencie získali

informácie o predkladaní žiadostí o dotáciu Ministerstva obrany SR


Predstavitelia mimovládneho sektoru a akademickej obce na Slovensku mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na online videokonferencii s názvom „INFO deň“. Tú pripravilo Ministerstvo obrany SR, aby účastníkom poskytlo relevantné informácie spojené s prípravou a podávaním žiadostí o dotácie. Určené sú pre tie mimovládne organizácie, ktoré svojou činnosťou prispievajú k zvyšovaniu povedomia o témach obrany štátu a činnosti rezortu obrany.

Čítať ďalej
  • 05.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostný nástup Veliteľstva posádky Bratislava

pri príležitosti odovzdania velenia


Za účasti zástupcu náčelníka GŠ OS SR – náčelníka štábu generálmajora Štefana Kovácsa sa vo štvrtok 25. februára uskutočnil v priestoroch kasární Vajnory slávnostný nástup zástupcov jednotiek Veliteľstva posádky Bratislava.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2021
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Vojenská rada riaditeľa ÚHL OS SR

Dňa 16. 2. 2021 vykonal riaditeľ úradu hlavného lekára ÚHL OS SR brigádny generál MUDr. Roman Jantoš Vojenskú radu riaditeľa ÚHL OS SR za účasti hlavných funkcionárov úradu a veliaceho poddôstojníka.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2021
  • Úrad hlavného lekára OS SR

Ocenenie odchádzajúcich príslušníkov 22. mpr

Dnes 26. februára bol posledným dňom v uniforme pre štyroch poddôstojníkov z radov 22. mechanizovaného práporu (22. mpr), a to nrtm. Martina Bodnárika, rtm. Róberta Popoviča, rtm. Júliusa Kolduša a rtn. Zsolta Bikkyho. Títo príslušníci nášho práporu prežili v uniforme od 17 do 25 rokov. Pri tejto príležitosti sa veliteľ 22. mpr pplk. Július Čepela rozhodol, že týchto príslušníkov ocení za ich prínos nášmu práporu.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2021
  • 22. mpr
Naspäť 1 2 3 4 161 321 481 641

Knižné novinky