ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO ČR podepsalo smlouvu na kontejnery

na PHM pro doplňování pozemní techniky


V pondělí 18. března zástupci Ministerstva obrany a společnosti KOBIT spol. s r. o. podepsali smlouvu na dodávku kontejnerů na pohonné hmoty (PHM) pro doplňování pozemní techniky. Za resort obrany smlouvu podepsal pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Náčelníci GŠt české a slovenské armády

na pravidelném setkání v Olomouci


Ve dnech 18. a 19. března se v Olomouci uskutečnilo pravidelné příhraniční setkání náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky. Armádní generál Aleš Opata spolu se svým protějškem generálporučíkem Danielem Zmekem diskutovali témata týkající spolupráce obou armád v oblasti společného výcviku, logistického zabezpečení a nasazení vojsk v rámci bojového uskupení Evropské unie (EU Battle Group, EU BG).

Čítať ďalej
  • 19.03. 2019
  • Armáda ČR

Ministerstvo obrany SR spúšťa kampaň

na podporu regrutácie


Ministerstvo obrany SR v týchto dňoch spúšťa marketingovo-komunikačnú kampaň na podporu regrutácie, ktorej heslom bude: „Hrdinov nerobia reči, ale skutky – pridajte sa k nám,“ spolu s podtextom: „Máš rád Slovensko? Dokáž to!“.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Výcvik v trhaní a mínovaní

s ostrou ženijnou muníciou


Určení príslušníci Ženijného práporu Sereď spolu s participujúcimi jednotkami 12. mechanizovaného práporu Nitra, 13. mechanizovaného práporu Levice a kadetmi Akadémie ozbrojených síl Liptovský Mikuláš sa v termíne od 11. do 15. marca zúčastnili výcviku v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciou v priestoroch Centra výcviku Lešť.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2019
  • žpr

Strakoničtí protiletadlovci si vyměňovali

zkušenosti s litevskými vojáky


Strakoničtí vojáci absolvovali minulý týden odbornou stáž u protiletadlového útvaru v Litvě. Při této příležitosti byla zároveň podepsána dohoda o pokračující spolupráci mezi českým a litevským vojskem pozemní protivzdušné obrany na příští dva roky.

Čítať ďalej
  • 18.03. 2019
  • 25. plrp
Naspäť 1 2 3 4 69 138 206 274

Knižné novinky