ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 10. do 16. augusta 2020 je cez územie Slovenskej republiky plánovaných 5 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde o presun amerických, českých, chorvátskych a poľských vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 07.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Mimoriadne dlhšia Gabčíkova kvapka krvi

– 12. ročník


Počas letných mesiacov je pravidelne akútny nedostatok krvi. Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia a Národná transfúzna služby Žilina sú organizátormi XII. ročníka Gabčíkovej kvapky krvi. Informácie o tejto kampani zverejnili aj na webových stránkach Ozbrojených síl SR s výzvou „Pridaj sa k nám!“. V Žiline totiž chýba krv – situácia s COVID-19 limituje niektorých darcov i celé lokality.

Čítať ďalej
  • 07.08. 2020
  • Ozbrojené sily SR

V Afganistane pokračujú slovenskí špeciáli

aj napriek koronavírusu


Úlohové zoskupenie pre špeciálne operácie, takzvaná slovenská SOF-ka, aj napriek zhoršenej epidemiologickej situácii v regióne a redukcii personálu vo vlastných radoch naďalej pokračuje v plnení zverených operačných úloh v Afganistane.

Čítať ďalej
  • 07.08. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Spoločný výcvik policajných zložiek

na Liptovskej Mare


V prvý augustový týždeň sa v priestore Liptovskej Mary uskutočnilo inštrukčno-metodické zamestnanie pre inštruktorov výcviku policajných zložiek, ktorí zodpovedajú za lanovú a výsadkovú prípravu. Riadiaci zamestnania podplukovník Marián Pogány z odboru výcviku Prezídia Policajného zboru vysvetľuje, že na zamestnaní sa stretli zástupcovia všetkých pohotovostných útvarov PZ SR, hasiči, útvar osobitného určenia, horská služba, poriečne oddelenie a zástupcovia Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenské lezení otestovalo fyzickou i psychickou

odolnost záložníků z jižní Moravy


Po několikaměsíční pauze způsobné epidemií koronaviru nastoupila Pěší rota aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Brno opět ke společnému výcviku. Konkrétně 15 jejích příslušníků absolvovalo od 4. do 6. srpna výcvik ve speciální tělesné přípravě – vojenském lezení.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2020
  • Armáda ČR
Naspäť 1 2 3 4 134 268 401 534

Knižné novinky