ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vláda SR prijala zásadné rozhodnutie

pre budúcnosť Ozbrojených síl SR


Vláda SR na dnešnom rokovaní schválila návrh Ministerstva obrany SR na obstaranie 152 kusov pásových obrnených vozidiel CV90 Mk IV s 35 mm kanónom prostredníctvom medzivládneho kontraktu so Švédskym kráľovstvom.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Tatra Trucks a její partneři představovali

hasičské speciály na veletrhu Interschutz 2022


Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru konal veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu měla svůj stánek i kopřivnická společnost Tatra Trucks, která je tradičním výrobcem automobilů a podvozků určených pro hasiče a záchranáře.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • Tatra Trucks

Deň Ozbrojených síl SR v obci Čeľadice

Dňa 22. júna 2022 sa uskutočnilo podujatie na základnej škole v obci Čeľadice. Organizátormi akcie boli riaditeľka miestnej základnej školy s materskou školou, pani PaedDr. Jozefína Pindešová a plk. v. v. Miroslav Minár, známy vojenský žurnalista, ktorý zároveň celé podujatie moderoval.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • VHÚ Bratislava

Kurz útočného boje – Komando

má 14 čerstvých absolventů


Dvanáct profesionálů 43. výsadkového pluku Chrudim a 2 studenti Univerzity obrany Brno. To jsou ti, kterým se podařilo projít všemi úskalími a kritérii pro absolvování jednoho z nejnáročnějších kurzů Armády České republiky, přibližujícího se podmínkách reálného boje.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • VeV-VA

Minister Naď odcestoval na samit NATO,

očakáva prelomové rozhodnutia


Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes odcestoval do Madridu na samit Severoatlantickej aliancie, na ktorom lídri členských krajín NATO prijmú dôležité rozhodnutia týkajúce sa politickej a vojenskej adaptácie Aliancie na zásadné zmeny euroatlantickej bezpečnosti v dôsledku ruskej agresie na Ukrajine.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2022
  • Ministerstvo obrany SR
Naspäť 1 2 3 4 232 464 695 926

Knižné novinky