ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník Marian Majer rokoval

s gruzínskou delegáciou


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer v piatok 17. marca prijal v priestoroch rezortu predstaviteľov gruzínskej delegácie tamojšieho parlamentného Výboru pre obranu a bezpečnosť na čele s jeho predsedom Irakli Beraiom. Hlavnými témami stretnutia boli otázky bezpečnostného prostredia v regióne v kontexte vojny Ruska proti Ukrajine, bezpečnostné výzvy Gruzínska, ako aj jeho európska a euroatlantická integrácia a možnosti prehĺbenia bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

Strely Hellfire II pre poľské vrtuľníky?

Americké ministerstvo zahraničných vecí dňa 16. marca informovalo o odsúhlasení poľskej požiadavky na predaj 800 riadených striel AGM-114R2 Hellfire II. Výdaje na ich akvizíciu, ktorú ešte musia schváliť obidve strany, sa môžu vyšplhať maximálne na 150 miliónov USD. Predmetom zákazky majú byť aj štyri cvičné registre M36 Hellfire CATM (Captive Air Training Missiles), súvisiace vybavenie a náhradné diely, výcvik obslúh či technická podpora.

Čítať ďalej
  • 22.03. 2023
  • Ivan Zajac

Švédske Archery pre Ukrajinu a Spojené kráľovstvo

Dňa 16. marca 2023 zverejnila švédska vláda podrobnosti týkajúce sa dohody uzavretej so Spojeným kráľovstvom o strategickej kooperácii na podporu Ukrajiny. Jej kľúčovou časťou je darovanie ôsmich 155 mm kanónových húfnic Archer z armádnych zásob Ukrajine a odpredaj ďalších štrnástich Spojenému kráľovstvu.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2023
  • Ivan Zajac

Minister obrany Jaroslav Naď podpísal

medzivládnu dohodu s Ukrajinou


Minister obrany SR Jaroslav Naď s veľvyslancom Ukrajiny v SR Myroslavom Kastranom v piatok 17. marca v priestoroch rezortu obrany podpísali zodpovedajúcu medzivládnu dohodu, predmetom ktorej je darovanie 13 stíhacích lietadiel MiG-29 a 2 kusov odpaľovacích zariadení protilietadlového raketového systému Kub, systém riadenia a tiež prislúchajúce náhradné dielce a rakety.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR
Naspäť 1 2 3 4 289 577 864 1152

Knižné novinky