ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci z Hranic zamířili do Polska

Účastní se cvičení Lampart 2018


Hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ ve čtvrtek 8. listopadu zahájil závěrečnou fázi přípravy na zařazení do sil rychlé reakce NATO (NRF), které jeho příslušníky čeká v letech 2019 - 2021. Odjel proto na mezinárodní cvičení Lampart, které potrvá až do 30. listopadu ve výcvikovém prostoru polské armády Nova Deba.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2018
  • Armáda ČR

Na Slovensku budú cvičiť chemici

z 11 krajín sveta


V priestoroch Výcvikového a testovacieho centra Radiačnej chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) Zemianske Kostoľany bude v najbližších dňoch prebiehať kurz laboratórnych expertov z 11 členských štátov Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW).

Čítať ďalej
  • 12.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 12. do 18. novembra 2018. Celkovo by malo ísť o 24 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rozloučení se šprap. i. m. Tomášem Procházkou

Náměstkyně ministra obrany Kateřina Suchoňová, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata, zástupci armády, veřejnost, rodina a přátelé se včera v Prachaticích rozloučili se štábním praporčíkem i. m. Tomášem Procházkou.

Čítať ďalej
  • 08.11. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Ministr obrany ČR zavítal do Indonésie

Ministr obrany Lubomír Metnar ve dnech 5. až 9. listopadu uskutečnil zahraniční cestu do Indonésie. Při této příležitosti se zúčastnil 8. ročníku obranného veletrhu Indo Defence. Proběhla řada bilaterálních jednání se zahraničními partnery k prohloubení partnerství, podpoře českého obranného průmyslu a vzájemné obranné spolupráce.

Čítať ďalej
  • 08.11. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR
Naspäť 1 2 3 4 55 110 164 218

Knižné novinky