ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Jednotka velitelství 18. ÚU AČR RS

připravena k nasazení v Afghánistánu


Ve čtvrtek úderem 12. hodiny skončilo odborně taktické a zároveň certifikační cvičení Messenger 2/2018. To bylo závěrečným prověřením jednotky velení 18. ÚU AČR RS k připravenosti plnit úkoly v místě jejich nasazení, tedy v Kábulu.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Armáda ČR

Štátni tajomníci rokovali vo Vysokých Tatrách

V dňoch 17. a 18. októbra 2018 sa v Tatranskej Lomnici stretli štátni tajomníci ministerstiev obrany Vyšehradskej skupiny na rokovaní vo formáte „Senior Body“. Išlo o prvé takéto stretnutie po prevzatí predsedníctva vo V4 Slovenskou republikou.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenská polícia bude mať širšie kompetencie

Príslušníci Vojenskej polície budú mať po novom širšie kompetencie. Vyplýva to z novely zákona o Vojenskej polícii, ktorú včera schválila Bezpečnostná rada a vláda SR. Novela prináša viaceré zmeny, medzi nimi napríklad aj sankcie za neoprávnené používanie uniforiem, odznakov, ako aj ďalších identifikačných prvkov vojenských policajtov.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR
Naspäť 1 2 3 4 53 105 156 208

Knižné novinky