ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zkušebna elektrické bezpečnosti VTÚ

Akreditovaná zkušební laboratoř č. 1103 v odštěpném závodě VTUPV Vyškov nově disponuje přístrojem pro zkoušky žhavou/horkou smyčkou (Glowing/hot-wire test) pro zkoušení požárního nebezpečí (napodobení vlivů tepelného namáhání žhavých prvků).

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Vojenský technický ústav

Tatra Trucks byla v roce 2020

navzdory pandemii výrazně zisková


Třetího nejlepšího výsledku pod současnými majiteli dosáhla v roce 2020 Tatra Trucks. Tradiční automobilka vykázala provozní zisk EBITDA ve výši 509 milionů korun při obratu více než pět a půl miliardy korun. Navzdory pandemii dosáhla Tatra Trucks nejlepšího hospodářského výsledku za poslední tři roky.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Tatra Trucks

Ministerstvo obrany SR organizuje INFO deň

pre mimovládne organizácie


Ministerstvo obrany SR organizuje INFO deň pre zástupcov mimovládnych organizácií (MVO), ktorí majú záujem o poskytnutie dotácie z jeho dotačnej schémy. Podujatie sa s ohľadom na aktuálne opatrenia uskutoční formou online videokonferencie (VTC) 4. marca 2021 o 14.00 h.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

On-line workshopy na CBVSS:

analyzování budoucího strategického prostředí


Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií zorganizovalo ve dnech 27. ledna a 18. února dva on-line workshopy: „Science fiction and its use in foresight analysis" a „War gaming and its use in foresight analysis". Obě události byly organizované v rámci aktivit pracovní skupiny NATO STO SAS-154 „Future strategic environment assessment: Framework for analysis", jejímž cílem je vytvoření rámce pro analyzování budoucího strategického prostředí ve prospěch obrany státu.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Univerzita obrany v Brně

Rezort obrany poďakoval vojakom

odchádzajúcim do výslužby za ich prácu


Predstavitelia rezortu obrany na čele s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom a náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Danielom Zmekom sa v piatok 26. februára osobne rozlúčili s profesionálnymi vojakmi, ktorí končia službu v OS SR pre odchod do výsluhového dôchodku po dovŕšení veku alebo na vlastnú žiadosť.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR
Naspäť 1 2 3 4 160 320 479 638

Knižné novinky