ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Tři vojenští kaplani složili duchovní slib

Tři vojenští kaplani složili ve středu 16. ledna při ekumenické bohoslužbě ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze duchovní slib vojenského kaplana a stali se tak nedílnou součástí Duchovní služby Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2019
  • Armáda ČR

I díky pomoci českých vojáků v Afghánistánu

mají dvě nemocnice moderní vybavení


Na základně Bagram v Afghánistánu, kde v současné době působí 11. strážní rota, se uskutečnilo předání zdravotnického vybavení pro Parwan General Hospital a Bagram Clinic. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Štěpánek, velitel 18. úkolového uskupení podplukovník František Vilím i velitel základny Bagram brigádní generál Daniel Conley.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2019
  • Armáda ČR

Náčelník generálneho štábu OS SR v Bruseli

na 180. zasadaní Vojenského výboru NATO


Náčelník generálneho štábu na 180. zasadaní Vojenského výboru NATO v Bruseli Generálporučík Daniel Zmeko sa v dňoch 15. až 16. januára 2019 zúčastnil v Bruseli na pravidelnom zasadaní Vojenského výboru NATO na úrovni náčelníkov generálnych štábov členských krajín NATO.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Začatie základného vojenského výcviku v Martine

Brány Základne výcviku a mobilizačného doplňovania sa po prvýkrát v roku 2019 otvorili 14. januára pre 141 čakateľov a kadetov prípravnej štátnej služby, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik a kasárne 4. čs. brigády Martin sa im stanú na sedem týždňov domovom. Medzi čakateľmi je aj 30 žien.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2019
  • ZaVaMD

Strelecká príprava Roty bojového zabezpečenia

Príslušníci roty bojového zabezpečenia Práporu podpory velenia PS vykonali 16. januára 2019 streleckú prípravu v Posádkovej strelnici Lipovník. Počas nej si profesionálni vojaci preverili, upevnili a zároveň zdokonalili návyky vo vedení streľby zo samopalu a pištole.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2019
  • prpvPS
Naspäť 1 2 3 4 63 124 186 247

Knižné novinky