ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na Dny NATO se vrátí Leopard a Puma

Poprvé se představí i německý Boxer


Brzy po začátku roku má pořádající agentura Jagello 2000 dobrou zprávu i pro fanoušky pozemní obrněné techniky. Svou účast na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR totiž potvrdila německá armáda, která plánuje na mošnovském letišti opět ukázat tank Leopard 2 a pásový obrněnec Puma, premiérově představí rovněž kolový transportér Boxer.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Jagello 2000

Rok 2018 z pohľadu JTAC

Tak ako aj po minulé roky tak aj rok 2018 bol pre odbornosť JTAC (Joint Terminal Attack Controller – predsunutý letecký navádzač) bohatý na výcvik a cvičenia nie len v domácom ale hlavne v medzinárodnom prostredí.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Ozbrojené sily SR

VTÚ a AV ČR připravují memorandum

Pokračování dialogu o zvýšení účinnosti vzájemných vztahů mezi VTÚ, s. p. a Akademií věd České republiky se uskutečnilo ve čtvrtek 14. února na ústředí AV ČR v Praze. Za jednací stůl tady usedli předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová, místopředseda Jan Řídký a ředitel Vojenského technického ústavu, s.p. Jiří Protiva.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • Vojenský technický ústav

Cvičenie Tatra Freedom 01/19 splnilo svoj cieľ

V dňoch 13. a 14. februára 2019 vykonalo Operačné centrum krídla velenia riadenia a prieskumu prvé tohtoročné simulované cvičenie zo série cvičení Tatra Freedom. Cieľom cvičenia bolo precvičiť a zdokonaliť príslušníkov deklarovanej jednotky z vedenia bojovej činnosti pri rôznych krízových situáciách.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2019
  • kvrps
Naspäť 1 2 3 4 66 131 195 260

Knižné novinky