AeroHobby

Jediný český a slovenský dvojmesačník pre športových i súkromných pilotov a priaznivcov športového i rekreačného lietania. Vychádza od roku 2004. Obsah: informácie o športových lietadlách, pilotoch a letiskách; reportáže z leteckých súťaží; údržbové seriály z leteckej praxe; pohľady do histórie športového lietania.

Nebo nad Andami

Malé športové letisko Vitacura, ležiace v rovnomennej časti čilskej metropoly, Santiaga de Chile, je jedným z trojice letísk v tejto juhoamerickej krajine s aktívnou plachtárskou základňou. Nezriedka hostí tých najlepších – ako počas januárového finále FAI Sailplane Grand Prix, no jedinečné lietanie vo vysokých horách si sem chodí vychutnať oveľa širšie spektrum pilotov.

Čítať ďalej
  • 01.02. 2018
  • Peter Hupka

Nováčik na slovenskom nebi

Je veľkým potešením pre všetkých nás s aeropozitívnou diagnózou počúvať vo svojom okolí o novinkách na leteckom nebi. Povieme si, že úplná samozrejmosť, veď dnes novinky na našich letiskách pribúdajú ako huby po daždi. Ak však ide o novinku, ktorá je vo svojej podstate oproti ostatným niečím iná, originálna a výnimočná, určite stojí za to, venovať jej viacej času, priestoru a záujmu. Na začiatku to boli slová alebo skôr rozprávanie o splnení si sna o lietaní. Slová a rozprávanie postupom času začali naberať na dôležitosti a začali sa meniť na plány o kúpe vlastného lietadla. Týždeň po týždni sa po častiach darilo plán napĺňať a slová sa stávali skutočnosťou. U nás a v našich podmienkach malého štátu, kde takmer vôbec neexistuje podpora športového lietania, hovoríme, že je to niečo ojedinelé. Ale vieme, že kde je vôľa, chuť a ochota, tam sa darí napĺňať aj výnimočné a ojedinelé plány a predsavzatia.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Juraj Uhliar

Ztracený titul ještě nepřebolel

Do nové sezóny s čistou hlavou


Až v úplně posledním možném letu loňské sezóny přišel o titul mistra světa prestižní letecké série Red Bull Air Race. Japonec Muroya ho v Indianapolis díky vítězství přeskočil v celkovém pořadí o pár bodů. A to si pište, že to není nic, co by jen tak lehce Martin Šonka hodil za hlavu. Moc dobře ale ví, že pokud chce uspět, musí mít na startu nové sezóny, která začíná už prvním víkendem v únoru, absolutně čistou hlavu. Musí se totiž připravit na tlak, který přijde. Do šampionátu bude vstupovat jako jeden z favoritů.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2018
  • Racing Team 8

Cuatro Vientos

Místo žijící letecké historie


Pokaždé, když zavítám na madridské letiště Cuatro Vientos, setkávám se s úžasnými lidmi, kteří pomáhají udržovat živou tradici smělých aviatických činů a letouny, jež tuto historii psaly. Vždy se jedná o mozaiku nezapomenutelných okamžiků, o něž se rád v následujících řádcích podělím s čtenáři našeho časopisu.

Čítať ďalej
  • 29.01. 2018
  • Mgr. Michal Šimek

Knižné novinky