AeroHobby

Jediný český a slovenský dvojmesačník pre športových i súkromných pilotov a priaznivcov športového i rekreačného lietania. Vychádza od roku 2004. Obsah: informácie o športových lietadlách, pilotoch a letiskách; reportáže z leteckých súťaží; údržbové seriály z leteckej praxe; pohľady do histórie športového lietania.

Martin Šonka vyhrál Air Race v Budapešti!

Český pilot Martin Šonka ovládl čtvrtou zastávku světového šampionátu Red Bull Air Race v Budapešti. Po vítězství v kvalifikaci se mu dařilo i v závodě, i když zpočátku bojoval se správným nastavením svého stroje.

Čítať ďalej
  • 03.07. 2018
  • Red Bull Team Šonka

5. zlet československých lietadiel

Ako sme už minulý týždeň informovali, dejiskom 5. ročníka „Sletu československých letadel“ sa stalo v dňoch 22. – 24. júna Letisko Boleráz pri Trnave pomenované po miestnom rodákovi a vynálezcovi, Štefanovi Baničovi. Podujatie sa tohto roku po prvý raz uskutočnilo na Slovensku a bolo zároveň pripomienkou 100. výročia československého letectva.

Čítať ďalej
  • 26.06. 2018
  • Ján Begala

5. ročník Zletu československých lietadiel

bude tohto roku na Slovensku


Po predošlých štyroch ročníkoch podujatia nazvaného v origináli Slet československých letadel, ktoré sa všetky konali na českom nebi, tohto roku zavíta táto pozoruhodná akcia na Slovensko. Piaty ročník Zletu sa uskutoční na letisku Boleráz (LZTR) pri Trnave, a to už čoskoro, v dňoch 22. až 24. júna.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2018
  • Ján Begala

Martin Šonka v Japonsku opět bronzový

Český pilot Martin Šonka si v japonské Čibě doletěl pro třetí místo v závodu světové série Red Bull Air Race. Po technických diskvalifikacích v prvních dvou závodech si tak spravil chuť a v celkovém pořadí poskočil o jednu příčku na čtvrté místo. Nebýt chyby ve finálovém letu, vezl by si domů dokonce druhé místo za vítězným Australanem Hallem.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2018
  • Red Bull Team Šonka

Slovenské civilné Delfiny

Delfin – pojem, ktorý pre leteckú odbornú, ale aj laickú verejnosť už takmer šesťdesiat rokov znamená veľmi veľa. Prvé prúdové lietadlo československej konštrukcie vzniklé pod vedením konštruktérov Ing. Karla Tomáša, Ing. Zdeňka Rubliča a Ing. Jana Vlčka a neskôr vyrábané v leteckých závodoch Aero Vodochody a SPP Let Kunovice. Desiatky tisíc hodín vo vzduchu, takmer polstoročie aktívnej služby v armádach, tisícky vďačných a spokojných pilotov a žiakov leteckého výcviku. Toľko len telegraficky o príbehu lietajúcej legendy vo výslužbe.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2018
  • Juraj Uhliar

Knižné novinky