Konferencia pri príležitosti 20. výročia

Vesmírnej misie Štefánik


Počas stretnutia kozmonautov pri príležitosti 20. výročia letu prvého občana samostatnej Slovenskej republiky do vesmíru sa uskutočnila 20. februára v hoteli Park Inn by Radisson Danube v Bratislave konferencia nazvaná 20 rokov po – možnosti zapojenia sa SR do projektov ESA. Venovala sa okrem iného aktuálnemu stavu a možnostiam ďalšej participácie Slovenska v európskych kozmických projektoch. Diskusia prebiehala za účasti relevantných predstaviteľov z akademickej, vedeckej, výskumnej a odbornej sféry.

Knižné novinky

Vojáci v Mali musí zvládat i jízdu v provozu

bez zavedených evropských pravidel


Už pět měsíců plní své úkoly v Bamaku 12. úkolové uskupení AČR v EUTM Mali. Hlavní činností jednotky je ochrana a obrana velitelství mise EUTM (Training Mission), provádění doprovodů velitele a štábu mise a částečně i výcvik malijské armády. Při plnění tohoto úkolu spolupracuje s francouzskými, malijskými, německými a španělskými jednotkami.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2019
  • Armáda ČR

Záložníci ze středních Čech

prvně zažili ostrou střelbu z RPG-7


Osmdesát příslušníků pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj od minulého týdne cvičí společně s vojáky partnerského 131. dělostřeleckého oddílu. V rámci cvičení Ground Fires 2019 plní jednak úkoly, jež by na ně čekaly v případě ohrožení státu, vůbec poprvé si také vyzkoušeli ostré střelby z RPG-7.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2019
  • Armáda ČR

Minister Gajdoš rokoval s Tomášom Tuhým

českým veľvyslancom na Slovensku


Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany s českým veľvyslancom Tomášom Tuhým. Počas stretnutia diskutovali o otázkach bilaterálnej obrannej spolupráce, ako aj o možnostiach spolupráce v oblasti obranného priemyslu. Témami bola aj príprava spoločnej bojovej skupiny EÚ krajín V4, výcvik a oslavy 20. výročia vstupu ČR do NATO.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Výcvik vodičov vo vedení pásovej techniky

Prvý sústredený výcvik vodičov pásovej techniky v tomto roku sa uskutočnil 20. februára 2019 na posádkovom cvičisku v Leviciach za riadenia veliteľa 3. mechanizovanej roty levického práporu kapitána Ladislava Gurského.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2019
  • 13. mpr