ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik psovodů na náměšťské základně

Již poosmé pod vedením Vojenské policie proběhl minulý týden na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou výcvik psovodů pro všechny ozbrojené složky České republiky. Letošního ročníku se účastnili také psovodi Vojenské policie, Městské policie a Policejního sboru ze Slovenska.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2017
  • 22. zVrL

Deň Ozbrojených síl SR pod Bradlom

V piatok 22. septembra sme si už tradične v malebnom kraji pod Bradlom pripomenuli sviatok vojakov, Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Výročie prvého ozbrojeného vystúpenia Slovákov, tohto roku už 169., sa právom stalo dňom ozbrojených síl. Prvá víťazná bitka položila historický základ novodobým slovenským ozbrojeným silám.

Čítať ďalej
  • 25.09. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Na Slovensku cvičia vojenskí chemici z 10 krajín

Vo Výcvikovom a testovacom centre radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) Zemianske Kostoľany sa v týchto dňoch koná už 5. ročník medzinárodného cvičenia Toxic Valley 2017. Celkovo 168 špecialistov na toxické chemické látky z 10 krajín bude na Slovensku cvičiť do 29. septembra 2017.

Čítať ďalej
  • 20.09. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky