ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci už v Iraku cvičia

prvých inštruktorov pre oblasť odmínovania


Slovenskí vojaci už v Iraku začali s prípravou inštruktorov irackých bezpečnostných síl v oblasti odmínovania. V aktuálnom kurze by mali vycvičiť celkovo do 25 účastníkov. Zatiaľ 15 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky pôsobí v Iraku v rámci aktivity NATO Training and Capacity Building in Iraq (NTCB-I).

Čítať ďalej
  • 06.12. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Generál Maxim v Afganistane

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR s delegáciou vykonal krátku inšpekciu slovenského kontingentu operácie Resolute Support v Afganistane.

Čítať ďalej
  • 05.12. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Návšteva z Posádkového veliteľstva Praha

V dňoch 30. novembra a 1. decembra 2017 sa uskutočnilo stretnutie veliteľov posádok hlavných miest Bratislava a Praha. Cieľom návštevy bola výmena skúseností pri zabezpečovaní štátno-protokolárnych aktivít.

Čítať ďalej
  • 05.12. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Výber nových príslušníkov do prISTAR Prešov

V súlade s Nariadením náčelníka Generálneho štábu OS SR č. SCKM-45-158/2016 zo 4. októbra 2016 o personálnom výbere profesionálnych vojakov do práporu ISTAR 2. mb špecializácie 112 (odborník na spravodajstvo z ľudských zdrojov) vyhlasuje veliteľ Pozemných síl OS SR výber profesionálnych vojakov na obsadenie funkcií Čšp 112 v rote spravodajskej podpory práporu ISTAR Prešov v hodnostiach: poručík, rotmajster, rotný a čatár.

Čítať ďalej
  • 05.12. 2017
  • Veliteľstvo pozemných síl

Knižné novinky