ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Trenčíne zvíťazili až dve súťažné družstvá

V priestoroch Strednej odbornej školy letecko-technickej v Trenčíne sa uskutočnil v stredu 11. apríla už tretí zo série branných súbojov stredoškolákov. V rámci trenčianskeho kraja sa na ňom zúčastnilo celkovo 11 súťažných družstiev. Od Považskej Bystrice cez Púchov, Trenčín, Starú Turú, Nové Mesto nad Váhom až po Bánovce nad Bebravou.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Témou bolo konanie a rozhodovanie o priestupkoch

V dňoch 21. a 22. marca 2018 v priestoroch Školiaceho centra Národnej diaľničnej spoločnosti v Liptovskom Jáne zorganizoval odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru inštruktážno-metodické zamestnanie zamerané na problematiku konania a rozhodovania o priestupkoch.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2018
  • Vojenská polícia SR

Minister Gajdoš rokoval s indickým veľvyslancom

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany prijal veľvyslanca Indickej republiky Harsh Kumar Jaina. Témami ich prvého stretnutia bola predovšetkým vzájomná spolupráca v oblasti výcviku, vzdelávania, využívania výcvikových zariadení a obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Príprava chemikov vo Vrtuľníkovom krídle Prešov

V dňoch 3. až 5. apríla bola pre príslušníkov vrtuľníkového krídla za účasti riadiacich jednotlivých zamestnaní z útvarov vzdušných síl vykonaná základná príprava v spôsobe vyhodnocovania radiačnej-chemickej-biologickej (RCHB) situácie podľa SPJ-3-3/RCHBO ATP-45/E.

Čítať ďalej
  • 10.04. 2018
  • vkpo

Knižné novinky