ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania: ATM Exclusive a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenský štít vyvrcholil Dňom ukážok spôsobilostí

V priestoroch Centra výcviku Lešť vyvrcholilo 19. októbra za účasti predsedu výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Antona Hrnka, náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Milana Maxima, jeho zástupcu generálporučíka Pavla Macka, veliteľa pozemných síl generálmajora Jindřicha Jocha, ďalších zástupcov OS SR, vojenského a diplomatického zboru akreditovaného na Slovensku, brigádneho generála Timothy Thomblesona z Národnej gardy štátu Indiana z USA a ďalších hostí Dňom ukážok spôsobilostí dvojstupňové veliteľsko-štábne cvičenie s čiastočným vyvedením vojsk a podporou simulačných technológií Slovenský štít 2017.

Čítať ďalej
  • 20.10. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Projekt „Detské mesto povolaní“

V rámci projektu „Detské mesto povolaní“ sa dňa 18. októbra konala prezentácia povolaní pre deti 9. ročníkov základných škôl v nákupnom centre Borry Mall v Bratislave.

Čítať ďalej
  • 20.10. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Národná rada schválila vyslanie vojakov do Iraku

Poslanci Národnej rady SR v piatok 13. októbra schválili mandát na vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl SR do Iraku v počte do 25 osôb. Ich úlohou bude výcvik, poskytovanie poradenstva a asistencia pri budovaní kapacít irackých bezpečnostných síl v rámci aktivity NATO Training and Capacity Building in Iraq (NTCB-I). Materiál tento týždeň prešiel tiež Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a Zahraničným výborom NR SR.

Čítať ďalej
  • 20.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Športový deň príslušníkov VePBA

V piatok 13. októbra sa príslušníci Veliteľstva posádky Bratislava (VePBA) zúčastnili športového dňa na Zochovej chate. Za pekného počasia absolvovali výstup na vrchol Malých Karpát - Veľkú Homolu (709 m n. m.), ktorá je pre svoju rozhľadňu azda najznámejšia a najnavštevovanejšia v okolí Bratislavy.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2017
  • Veliteľstvo posádky Bratislava
Naspäť 1 2 3 4 14 27 40 53

Knižné novinky