Trendy a vize dalšího vývoje pohonu letadel

Srdečně zveme všechny příznivce letectví na přednášku s besedou o nejnovějších poznatcích z oblasti pohonu letadel a vize dalšího vývoje do roku 2050. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 29. června od 16.00 na ČVUT - Fakulta dopravní, Horská 3, 128 00 Praha-Albertov, posluchárna B5 v přízemí vpravo.

Knižné novinky

Najčastejšie chyby pred odletom na dovolenku

Obdobie od polovice júna do polovice septembra je na letisku najvyťaženejším dovolenkovým obdobím, keď ku pravidelným linkám pribúdajú aj nepravidelné dovolenkové charterové lety. Každoročne sa však dovolenka pre viacerých z nich skončí ešte pred samotným odletom. Príčinou je skutočnosť, že cestujúcemu nie je umožnený odlet pre dôvody uvedené vo vnútri článku.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2017
  • Letisko Bratislava

44 % českých byznysmenů čelilo zrušeným letům

Brněnský Kiwi.com, jež se řadí mezi přední světové vyhledávače a prodejce letenek, v rámci vlastního průzkumu zjistil, že 44 % českých byznysmenů se při leteckých pracovních cestách někdy potýkalo se zrušením letu. 4 % z nich následně od aerolinie ani neobdržela žádnou kompenzaci.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2017
  • Kiwi.com

Príslušníci 2. taktickej letky sa vrátili

z medzinárodného cvičenia


V dňoch 31. mája až 9. júna 2017 sa príslušníci 2. taktickej letky Taktického krídla Sliač zúčastnili na medzinárodnom leteckom cvičení Load Diffuser 2017, ktoré prebiehalo na území Maďarskej republiky.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2017
  • tks